‹ Vissza

37. Nemzetközi Tavaszi Sportgála

Helyszín: Békéscsaba
Időpont: 2016-04-30

Harminchetedik alkalommal rendezte meg a KOPP Békéscsabai Atlétikai Club a nemzetközi gyaloglógáláját és huszonkettedik alkalommal az utcai futóversenyét. A nyílt utcai futóverseny, valamint az iskolai, családi és céges futó váltóversenyek után következtek a Nemzetközi Gyaloglóverseny és OB versenyszámai.

Bajnoki címét megvédve Helebrandt Máté (1:22.38) és Madarász Viktória (1:30.47) nyerte a 20 kilométeres gyalogló ob-t. Mindketten egyéni csúccsal értek célba, megerősítve ezzel a már korábban elért olimpiai szintes eredményüket.

A női bajnokság második helyezettje a húszéves Récsei Rita 1:35.33 órás új U23-as országos csúcsával olimpiai szinten végzett, így ő lett a 21. kvótás atléta aki Rióban  képviseli hazánkat.

A bajnokságon indult az összes olimpiai kvótával rendelkező magyar gyalogló.

A verseny hivatalos időmérését az EvoChip Hungary Kft. csapata végezte Mylaps Championchip technológiával. Szolgáltatásaink közé tartozott még a kommentátori (CIS) állomás üzemeltetése és az online eredményközlés.